sobota, 27 grudnia 2014

LA MANIA - Spring / Summer 2015


   

modishYou on Facebook modishYou on instagram modishYou on Bloglovin modishYou on Twitter modishYou on Google+ modishYou on Pinterest


17 września najnowszą kolekcję na wiosnę/lato 2015 zaprezentowała marka La Mania, na której czele stoi dyrektor kreatywna - Joanna Przetakiewicz. Pokaz miał miejsce w surowej, starej hali w Soho Factory, która w tym sezonie cieszyła się największą popularnością wśród projektantów. Jednakże, tym razem przekształciła się ona całkowicie w elegancką, czystą, minimalistycznie białą przestrzeń, którą urozmaiciła jedynie białą abstrakcyjna instalacja. A wszystko to za sprawą inspiracji twórczością malarza Jamesa Naresa, co mogliśmy dostrzec nie tylko w kolekcji, ale także w wyświetlanych na ścianach delikatnych, różnokolorowych kształtach (jak te na zaproszeniu powyżej).

W samej kolekcji pojawiło się mnóstwo bieli będącej już znakiem charakterystycznym marki, która stworzyła "little white dress". Całość jednak nie porywa na wyżyny, nie prezentuje innowacyjnych krojów. Długie, czyste sylwetki z rozcięciami i drapowaniami, kombinezony czy spodnie odnoszą się do klimatu lat 70. Projekty są minimalistyczne i wyraziste zarazem. Tym co przykuwa uwagę są metaliczne aplikacje, tworzące graficzne formy, pojawiające się na boku spódnicy czy końcu rękawa. Dla mnie spektakularnymi są dwa motywy. Pierwszy w postaci granatowego, transparentnego, jedwabnego szyfonu, wyszywanego połyskującymi cekinami, w zmysłowy sposób oplatającymi sylwetkę. Drugi w zapierającej dech w piersiach trójwymiarowości, powstałej w wyniku laserowo wycinanych piór oraz frędzli, akcentowanych przezroczystymi panelami. Właśnie w spódnicy wykonanej tą metodą zakochałam się najbardziej (czwarte zdjęcie od końca).

Podsumowując, kolekcja jest stworzona dla kobiety ultra-eleganckiej, świadomej swojego piękna i pewnej siebie. Minimalizm został tu przezwyciężony elementami podkreślającymi zmysłowość, a klasyki odświeżone poprzez najnowsze trendy.


Zdjęcia wykonał: SZYMON BRZÓSKA © www.stylestalker.net
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

8 komentarzy:

 1. czy ten pokaz zwiastuje powrót szerokich nogawek w spodniach??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak :) lata 70 i hippie to jedne z trendów na najbliższy sezon wiosna/lato

   Usuń
 2. Beautiful collection. Every single piece is outstanding! Thanks for sharing.

  http://www.thefashionstirfry.com

  OdpowiedzUsuń
 3. What an interesting, modern and beautiful collection!
  xx

  OdpowiedzUsuń
 4. Looks like a great collection, very modern and minimalistic! Just followed you via GFC, hope you can check out my blog and happy holidays!

  99 OUTFITS | LOOKBOOK | INSTAGRAM | BLOGLOVIN' | TWITTER | CHICTOPIA

  OdpowiedzUsuń