sobota, 29 listopada 2014

MACIEJ ZIEN - Icons - SS 2015


   
modishYou on Facebook modishYou on instagram modishYou on Bloglovin modishYou on Twitter modishYou on Google+ modishYou on Pinterest

Punktem wyjścia dla „Icons” jest współczesna kobiecość. Jeszcze kilka lat temu uważało się, że mocna kobieta nie dba o piękno, a pięknu odmawiano prawa do bycia mądrym, refleksyjnym. „Icons” idzie w poprzek takich utartych schematów i wpisuje się w nurt patrzenia na kobiecość jako całość, która łączy: subtelność i wrażliwość, gust, samoświadomość i siłę. Współczesna kobieta umie czerpać z tych wszystkich wymiarów, cieszyć się nimi, dzielić ze światem i ukochanym mężczyzną.

Biel i czerń to główne kolory kolekcji. Biegunowo różne, splatają się w jedną, wyrafinowaną całość. Linie sylwetek są mocne, graficzne, a dzięki zastosowaniu zwiewnych, przezroczystych tkanin i haftów zaprojektowanych specjalnie dla marki Zień zachowany zostaje ich lekki, kobiecy charakter. Do tego mocny detal – akcesoria w połyskującym kolorze złota. Naszyjniki, szerokie bransolety z plecionego metalu, masywne klamry pasków są biżuteryjne, a jednocześnie przywodzą na myśl atrybuty władzy. W kolekcji wykorzystano również nowe technologie, takie jak laserowy grawerunek, dzięki któremu powstały wzory przypominające ascetyczny, linearny witraż.

Symbolem nowej kolekcji Zień jest orchidea – egzotyczny, delikatny kwiat, przedmiot pożądania kolekcjonerów. Uproszczony do graficznego wzoru staje się emblematem siły i zmysłowości. 

Na początku wpisu zamieszczam zdjęcia z mojego telefonu, by pokazać Wam go z perspektywy widza. W dalszej części znajdują się zdjęcia fotografa - Filipa Okopnego ©.

zdjęcia powyżej z mojego INSTAGRAM'A - www.instagram.com/modishyou


Zdjęcia wykonał: Filip Okopny © - www.fashion-backstage.com
(materiały prasowe Maciej Zień)
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

1 komentarz:

  1. what a fab show
    keep in touch
    www.beingbeautifulandpretty.com
    www.indianbeautydiary.com

    OdpowiedzUsuń