poniedziałek, 17 listopada 2014

Paprocki & Brzozowski - SEX - SS 2015


   
modishYou on Facebook modishYou on instagram modishYou on Bloglovin modishYou on Twitter modishYou on Google+ modishYou on Pinterest


Nazwa najnowszej kolekcji duetu Paprocki&Brzozowski - SEX - już w momencie uzyskania zaproszenia, pobudzała wyobraźnię i budziła ciekawość. Umieszczona w nim koronka zwiastowała pojawienie się jej na pokazie, tuż obok żakardów, jedwabiu i dresowej dzianiny. Przez większość pokazu podziwialiśmy sukienki, w przeróżnych długościach i formach. Jedne proste lecz z seksownymi rozcięciami, inne wykończone koronką lub falbanami. Nie mogło tu zabraknąć idealnie skrojonych długich marynarek wykonanych z tłoczonych materiałów, kombinezonów czy spodni. Projektanci przemycili sex w każdej sylwetce z wybiegu. Delikatnie, pokazując długie kobiece nogi, dopasowane kombinezony ze spodniami palazzo. Ponętnie, poprzez głębokie dekolty, drapowania, jedno odkryte ramię lub tylko jeden rękaw. Odważnie robi się gdy pojawia się koronka. Czasem całkowicie prześwituje, odsłaniając duże fragmenty ciała, a niekiedy jest jedynie wykończeniem naszytym na ubraniu. Gdy seksapilu nie da się przemycić nawet za pomocą transparentnych wstawek, na wybiegu pojawiają się co prawda sportowe bluzy, lecz zwieńczone napisami "Sex" bądź "X adults' obsession". 

Uwagę zwracały także asymetryczne cięcia miejscami nakładane na siebie warstwowo. Natomiast, jeśli chodzi o kolor, nie było nudno. Wiosenno-letnia kolekcja duetu na 2015 rok to nie tylko biel, czerń i szarość. Całość rozświetlały pojawiające się odcienie fioletu, maliny, żółci, a miejscami mat przeplatał się z błyskiem. 
Dla mnie ze wszystkich ubrań zaprezentowanych w Soho Factory, najbardziej przypadły do serca te metaliczno złote. Moim faworytem jest różowo-złoty płaszcz (ostatnie zdjęcie) i złota marynarka (pierwsze zdjęcie). 

Na początku wpisu zamieszczam zdjęcia z mojego telefonu, by pokazać Wam go z perspektywy widza. W dalszej części znajdują się zdjęcia fotografa - Filipa Okopnego ©.

zdjęcia powyżej z mojego INSTAGRAM'A - www.instagram.com/modishyou


Zdjęcia wykonał: Filip Okopny © - www.fashion-backstage.com
(materiały prasowe Paprocki&Brzozowski)

4 komentarze: