niedziela, 22 lutego 2015

JACOB BIRGE Vision - FW 15/16


   

modishYou on Facebook modishYou on instagram modishYou on Bloglovin modishYou on Twitter modishYou on Google+ modishYou on Pinterest


Zwycięzca pierwszej polskiej edycji Project Runway może być tylko jeden i to na jego sukcesie będą bazowali uczestnicy przyszłych edycji programu. Stąd też nie bez przyczyny pokaz Jacoba, który stworzył swoją markę Jacob Birge Vision, przyciągnął rzeszę mediów - w tym mentora oraz część jury PR. 

Pokaz miał miejsce 18 lutego we wspierającym polską modę, domu handlowym Mysia3, gdzie modelki prezentowały wizję projektanta na najbliższy sezon jesień-zima 15/16. 
Nie ma co ukrywać, kolekcja ta jest niezwykle kontrowersyjna, zawierająca nietypowe rozwiązania. Odnajdziemy tu drewniane kulki niczym ze starego Mercedesa naszych dziadków, czarne i białe pasy jak od torby podróżnej, a nawet kolorowe sznurki z dziecięcej skakanki :) 
Każda sylwetka to kopalnia pomysłów, nie ma tu mowy o prostocie czy minimalu. Spodnie z jedną długą a drugą krótką nogawką, asymetryczne formy, wycięcia oraz łączenia kilku różnych materiałów. Jacob w tej kolekcji dał ujścia swojej dzikiej twórczości, na pewno zapadając wszystkim w pamięć i wzbudzając tematy do wielu dyskusji. 
Jeśli chodzi o mnie, wypatrzyłam tu wiele perełek, które z chęcią użyję do sesji zdjęciowych, ale jedynie kilka z nich nadawałoby się do założenia i masowej produkcji. Głównie ze względu na sztywne formy, niewygodne materiały, dużo prześwitów, a przede wszystkim kształty, które gdzieniegdzie deformują kobiecą sylwetkę. Nie mogę tu jednak zaprzeczyć, że cała kolekcja jest spójna i zrobiła na mnie duże wrażenie na wybiegu. 

Na początku wpisu zamieszczam zdjęcia i filmik z mojego telefonu, by pokazać Wam go z perspektywy widza. W dalszej części znajdują się zdjęcia fotografa - Szymona Brzóski ©.

zdjęcia powyżej z mojego INSTAGRAM'A - www.instagram.com/modishyou


Zdjęcia wykonał: SZYMON BRZÓSKA © www.stylestalker.net

11 komentarzy:

 1. Cześć Kochana, chciałabym życzyć Tobie spokojnych i radosnych świąt, udanej pogody tym bardziej w dyngusa i aby uśmiech przez najbliższe dni nie znikał z Twojej twarzy :*
  Zapraszam na mój świąteczny post, w którym majstruje diy - czyli wielkanocny stroik, który jest bardzo prosty do wykonania, a pięknie dekoruje świąteczny stół :)

  http://ilonastejbach.blogspot.com/2015/04/diy-dekoracja-stou.html

  OdpowiedzUsuń
 2. część tych rzeczy chętnie widziałabym na sobie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre są naprawdę spektakularne! Trochę przypominają Cristiano Burani :)

  Pozdrawiamy i zapraszamy

  OdpowiedzUsuń