czwartek, 7 maja 2015

Ewa Stepnowska - Polish DesignermodishYou on Facebook modishYou on instagram modishYou on Bloglovin modishYou on Twitter modishYou on Google+ modishYou on Pinterest


"W trakcie 4-letnich studiów na Katedrze Mody przeszła przez różne inspiracje: od Afryki, przez stroje polskich sportowców, aż do popkultury lat 80. Jej futurystyczne sandały zostały wyróżnione na festiwalu Art & Fashion, a dziś, gdy zakłada je na imprezę, dookoła słychać podziw. Ewa Stepnowska ma 24 lata, za sobą staż u Marca Jacobsa i nagrody od YES i magazynu Viva!Moda. A do tego 5 na dyplomie!"

" - Od początku wiedziałaś, w jakim duchu chcesz tworzyć?
- Na Katedrze ostateczna myśl formułuje się spontanicznie. Przez całe lata studiów przechodzisz przez dosłownie wszystkie inspiracje. Mam wrażenie, że każda z nas w swoim czasie interesowała się barokiem, miasteczkiem Twinpeaks, konstruktywistami, małymi słodkimi pieskami, Japonią… wszystkimi artystami, muzykami. Ja na początku najwięcej czerpałam z Afryki. Wtedy myślałam, że każdy projekt, który zrobię, będzie w tym duchu. Ale z czasem mi się to znudziło i zaczęłam sięgać po nowe rzeczy. Eksperymentowałam z tkaniną, formą, to było bardzo rozwijające. W trakcie studiów dostawałam takie zadania – ćwiczenia na wyobraźnię, które mi pokazały, jak dużo potrafię zrobić."

"Zrobiłam 8 pełnych sylwetek i buty. Zainspirowałam się strojami piłkarskimi z lat 20. i 30. w Polsce. Zrobiłam research w warszawskim Muzeum Sportu. Przeglądałam fotografie, na których piłkarze mieli ciekawe, różniące się od siebie i pozbawione reklam stroje. Drugą inspiracją były obrazy Ruuda van Empela i Loretty Lux, gdzie główne role grają dzieci. Wymyśliłam sobie taką historię, że jest to kolekcja o dziewczynach, które są szkolone do bycia perfekcyjnymi piłkarzami, a w konsekwencji ludźmi."

FRAGMENT WYWIADU POCHODZI Z PORTALU VUMAG.PL ; cały przeczytacie na -> 
http://vumag.pl/ludzie-styl-zycia/ewa-stepnowska-z-warszawskiej-asp-do-marka-jacobsa/jny1c


hair - Qube by RW
............................................................
BLOUSE - Ewa Stepnowska
SKIRT - Ewa Stepnowska
COAT - Zara
SHOES - New Look
BAG - Orsay
CUFF - River Island
EARRINGS - H&M
RINGS - Diva ; H&M
....................................

9 komentarzy:

 1. Awesome outfit
  wonderful hair style!

  http://beautyfollower.blogspot.gr

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ostatnio Twoje stylizacje! Są coraz lepsze, ciekawsze i nieprzesadzone. Naprawdę rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze zaznaczyła przedmówczyni, styl bardzo ciekawy, bo nieprzesadzony. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalnie- a to sobie cenię! :)

  OdpowiedzUsuń