niedziela, 3 stycznia 2016

Zuza Feliga - polish designermodishYou on Facebook modishYou on instagram modishYou on Bloglovin modishYou on Twitter modishYou on Google+ modishYou on Pinterest


Zuza Feliga - młoda polska projektantka

W tej ciekawej kolekcji spotykają się inspiracje kulturą i sztuką Wschodu, estetyka retro oraz futuryzm dekady lat 70. na wzór Osaka Expo, pierwszej japońskiej Wystawy Światowej. 
Projektantka swoją mini-kolekcję oparła na licznych kontrastach kolorystycznych i fakturowych, uzyskując wrażenie silnej graficzności każdej z prezentowanych sylwetek. Brutalizm spotyka się tutaj z dekoracyjnością, a bryłowate, rozbudowane formy zestawione zostały z pozornie niepasującymi elementami o stricte kobiecym zabarwieniu. Czarno-białe pasy i ręcznie wykonane grafiki łączą się z pastelami i zgaszonymi odcieniami błękitu i fioletu. Dla projektantki bardzo istotna była konstrukcja ubrań oraz możliwość eksperymentowania z tkaninami przy użyciu takich metod jak druk cyfrowy, haft maszynowy czy cięcie laserowe. W mini-kolekcji widać również wyraźny wpływ zarówno tradycyjnych strojów japońskich (pasy obi, hakamy) jak przerysowanej, przeładowanej detalami mody ulicznej rodem z Harajuku.

Mini-kolekcja autorstwa młodej polskiej projektantki Zuzy Feligi, studentki czwartego roku Katedry Mody na warszawskiej ASP oraz laureatki ostatniej edycji konkursu OFF Fashion doczekała się niedawno swojej kampanii, której autorem jest polski fotograf Daniel Jaroszek.

...................................................................
SWEATSHIRT - Zuza Feliga
SKIRT - Zuza Feliga
SHOES - Zara
BAG - Tally Weijl
RINGS - Bershka
.....................................

6 komentarzy:

 1. Wow nie wiem od czego zacząć.... może od tego, że chyba pierwszy raz u Ciebie jestem, ale Twoje wyczucie stylu jak najbardziej przemówiło do mojego gustu ! :)
  Fenomenalna spódnica- mega oryginalna i niebanalna, a ja uwielbiam takie rzeczy ! :)
  Bluza również robi mega wrażenie !
  Z całą pewnością nie przeszlabym obok Ciebie obojętnie na ulicy- pewnie odwróciłabym się z nutką zazdrości w oku ;) hehe

  pozdrawiam :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 2. thats such a pretty outfit,love the skirt
  Keep In Touch
  www.beingbeaurifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpowiedzUsuń